MFactory Platen (LSD) Differentieel (Honda H22A/F20B motoren)
Vanaf
Voorraad en verzendinformatie information-circle
Uiteraard is het mogelijk dat een product een (onverwacht) lange levertijd heeft.
RivertyBancontactKlarnaMaestroMaestroAmerican ExpressVisaAmerican Express
DHL UPS PostNL DPD
Omschrijving
MFactory Plate (LSD) Differential (Honda H22A/F20B engines)
MFactory Metal Plate LSD. Gain a prominent advantage over the competition with this LSD. Through smooth and consistent distribution of power to the wheels the LSD puts power-to-the-ground and maximises your vehicles traction where conventional Torsen LSD's fail. Available in 1.0 way (acceleration only), 1.5 way (acceleration/deceleration) and 2.0 way (acceleration/deceleration). All MFactory metal plate LSD's are set at 60% lock for street/track usage.
Ratio's:
- 1.0 Way